Občina Šmartno ob Paki bo tudi letošnje poletje izvedla akcijo »Porihtajmo si Šmartno«, v okviru katere razpisuje počitniško delo za dijake in študente na področju urejanja in čiščenja občinskih javnih površin in objektov.
Akcija bo letos potekala v dveh delih, počitniško delo pa bo lahko opravljalo šest dijakov in študentov. Prva tričlanska skupina bo delo opravljala od 13. do 17. julija, druga tričlanska skupina pa od 17. do 21. avgusta.
Sodelujoči bodo opravili 5 delovnih dni po 8 ur. Vsak izbrani udeleženec bo moral pred pričetkom dela v občinsko upravo dostaviti veljavno napotnico za študentsko delo in se udeležiti usposabljanja iz varnosti in zdravja pri delu, ki bo organizirano v prostorih Občine Šmartno ob Paki.
Počitniško delo bo plačano 9,53 evra bruto na opravljeno delovno uro. Udeleženci bodo vsak dan dobili tudi malico.
PRIJAVA:
Za delo se lahko prijavijo vsi dijaki in študentje, ki bodo do začetka opravljanja dela dopolnili najmanj 15 let in so občani Občine Šmartno ob Paki. Prijavijo se preko spletnega obrazca, ki je objavljen na spletni strani občine in na Facebook strani Občina
Šmartno/Paki.
Rok za oddajo prijavnice je 3. 7. 2026.
Prijavnice, ki bodo prispele po roku za oddajo, ne bodo upoštevane.
Informacijo o tem, ali so izbrani za delo, bodo prijavljeni kandidati dobili po e-pošti na naslov, ki ga bodo navedli v prijavnici. Pri
izbiri kandidatov bo upoštevan vrstni red prispetja prijavnic kandidatov, ki izpolnjujejo vse pogoje za sodelovanje v akciji (stalno bivališče, starost), prednost pri izbiri pa bodo imeli kandidati, ki v preteklem letu niso opravljali počitniškega dela.
Občina Šmartno ob Paki želi z akcijo »Porihtajmo si Šmartno!« pri mladih okrepiti medsebojno in medgeneracijsko povezanost ter povezanost z domačim krajem. Počitniško delo je priložnost za pridobivanje novih izkušenj in sklepanje novih prijateljstev, eden od
glavnih namenov akcije pa je tudi osveščanje o pomenu urejenega bivalnega okolja.
Če si mlad/a in ti ni vseeno, se prijavi. Dajmo »skup' porihtat« Šmartno!